Na prahu Adventu: pohyb, dech a meditace pro dlouhé podzimní večery
Sklenářka
29.11.-1.12. 2019

"I would like to decorate this silence, but my house grows only cleaner and more plain."

(Linda Gregg, Winter Love)

1.12. začíná Advent. To slovo jsem si vypůjčila z křesťanského kalendáře, protože je to všeobecně srozumitelný termín. Těch několik týdnů převahy tmy nad světlem má velkou sílu, která nás může zavést víc do klidu a k sobě. Můžeme využít ztišení a zklidnění přírody k objevování klidu a ticha v sobě. Stejně tak si ale můžeme užít pohyb na pozdně podzimním rozfoukaném vzduchu a třeba i slunci. 

 

Přijměte pozvání, se na samém začátku tohoto období, ponořit do přírody a ticha.

Stoletá vila Sklenářka je postavená uprostřed lesů v povodí Tiché a Divoké Orlice. Harmonická kompozice staletých stromů, luk a jezírka s přilehlými budovami poskytují ojedinělé zázemí pro osvěžení těla i duše.

​Soustředění je zaměřené na pohyb a pohroužení. Hýbat se budeme na jógové podložce i venku, v přírodě. K sobě půjdeme také skrze dechová, meditační a relaxační cvičení. Program je postavený tak, abychom trávili vyváženě čas pohybem a spočinutím.

Program začne v pátek v 18.30 a skončí v neděli obědem. V pátek proběhne jeden blok, v sobotu tři a v neděli dva bloky. Časový harmonogram bude upřesněn.

 

Cena se skládá z příspěvku na ubytování a jídlo a z platby za lekce:

Příspěvek na pobyt a stravu  1850 Kč (základní cena, zahrnuje ubytování ve vile. Cena se může  zvýšit dle typu ubytování, viz níže).

hradí se přímo na místě ve Sklenářce v hotovosti

 

​​lekce jógy a meditace (6 bloků, 10 hodin výuky): 1800 Kč

hradí se převodem, bližší info dostanete po přihlášení.

 

​​​Přihlášení: info@pohybadech.cz

Ubytování

- je zajištěno v budově vily ve vlastním spacáku (nebo si lze zapůjčit peřinu a lůžkoviny za 100 Kč/pobyt). K dispozici je ve vile pro spaní buď společná místnost, případně sál. Společné soc. zařízení se nachází v prvním patře vily (6x sprcha, 4x WC, odděleno pro pány a dámy). 300 Kč/os/noc

- možnost ubytování v chatkách v zahradě u lesa nabízejí  ve dvoulůžkových a jednom čtyřlůžkovém pokoji s postelemi, ve vlastním spacáku, bez sociálního zařízení. 300 Kč/os/noc (350 Kč/jednolůžko)

- k dispozici je také rodinná chatka se dvěma místnostmi pro 4 osoby. 350 Kč/os/noc (min. 2 osoby)

Strava

Sklenářka nabízí vegetariánské či veganské občerstvení, které vychází z klasických receptur tradičních světových kuchyní. Naší specializací jsou čisté pokrmy zhotovené původními postupy, bez užití syntetických dochucovadel, modifikátorů a stabilizátorů chutí a v maximální míře s využitím surovin od lokálních dodavatelů.

Cesta:

poud pojedete autem, nebo byste měl/a zájem o spolujízdu, napište to prosím do registračního emailu, propojím vás.

Vlakem nebo autobusem do Kostelce nad Orlicí, odkud je to na Sklenářku asi 3km. Pokud byste uvítali odvoz z Kostelce, dejte nám vědět alespoň den předem, za poplatek 100 Kč Vás vyzvedneme.

Autem: z  hlavní silnice č.11 (Hradec Králové-Ostrava) odbočte v Kostelci nad Orlicí směrem na Choceň. Minete vlakové nádraží a pokračujte směrem na Borohrádek. Na konci obce odbočte doprava směrem na Zdelov a asi po 500m, kde silnice zatáčí prudce doprava, odbočte doleva na zpevněnou lesní cestu označenou cedulí Sklenářka. Tato cesta Vás asi po kilometru dovede až k nám.)

Adresa:            

Vila Sklenářka 458

Kostelec nad Orlicí

www.sklenarka.cz

© 2019 www.pohybadech.cz | info@pohybadech.cz | Alice Červinková | +420 603897646