top of page
Podzim v lese: očima, rukama a pohybem
Alice Červinková, Darjan Hardi, Klára Zahrádková

30.9.- 2.10. 2022
tree-gd3ca23dd7_1920.jpg

O tomto víkendu se ponoříme do lesa. V lese obvykle chodíme, přemýšlíme nebo sníme, sbíráme lesní plody a  odpočíváme. To všechno budeme dělat taky, ale zároveň mnohem víc. Základnou našich výprav bude meditační centrum Dibbavana, které stojí na konci vesnice, hned u lesa.

Využijeme členitost a rozmanitost lesa: stromy, kmeny i kameny k rozvíjení pohybu a rovnováhy. Les ale neproměníme v tělocvičnu, spíš se v něm budeme pohybovat nejen po cestách, což nás přiměje přizpůsobit pohyb terénu, hledat způsoby jak využít váhu těla, těžiště, opory končetin. Budeme ohledávat prostor lesa tělem i pohybem, stávat se jeho součástí. 

Tvořivým způsobem se zapleteme s lesním společenstvím. S nalezeným materiálem vytvoříme dočasné výtvarné objekty, zvukové záznamy či situace. Průvodci touto částí setkání s lesem budou Klára Zahrádková a Darjan Hardi. Klára absolvovala studium v Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM. Věnuje se ilustraci, autorské knize a grafickému designu. Jako grafička a výtvarnice spolupracuje s českou experimentální hudební scénou. Spolu-vede Xao - knihkupectví, galerii a malé nakladatelství zaměřené na obrazové knihy, současnou ilustraci a komiks. Darjan absolvoval studium v Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM a bratislavské VŠVU. Věnuje se kresbě, fotografii a grafickému designu. Ve své tvorbě tato média spojuje a zkoumá skrze film, prostor a digitalní formát.

​​

Dibbavana je vlastně typická chalupa upravená tak, že dobře funguje jako centrum pro společné cvičení a meditaci a zároveň jste prostě na chalupě: zápraží, bývalý kozí chlívek porostlý psím vínem, bylinky,  plaňkovej plot. Dibbavana je situovaná na kraji malé vesnice u lesa, na kopci nad řekou. Je zasazená v malebné krajině a samo místo má silnou atmosféru.

Program

Pátek:

V Dibbaváně se začneme scházet odpoledne, oficiální program začne v 19 hodin, pokud ale můžete dojet dřív, tak se společně rozhýbáme už v 16 hodin.

 

16:00    Průzkumná cesta do lesa 

18:00    Večeře

19:00    Přivítání a představení víkendového tématu/programu,

                      jemný pohyb, dech, hlas, hluboké uvolnění a imaginace   

20:30   Promítání  (film, dokument vztažený k tématu)

Sobota

Ráno je možnost samostatné meditace v meditační místnosti. Od 7.30 se podává čaj.

Snídaně

Společně v lese I. - pohyb a dech v lese, chůze, přirozený pohyb 

Sami v lese I. 

Oběd
 

Společně v lese II. - oči, ruce a tělo v lese

Sami v lese II.

Večeře

Setkání v meditační místnosti - pohyb, dech, hlas a imaginace - integrace

Neděle

Snídaně

Společně v lese III. pohyb a prostor, opory a rovnováha 

Společně v lese IV. oči, ruce a tělo v lese

Sami v lese III.
 

oběd

Odpoledne cca 1,5 hod

Společně v lese V. společně uzavíráme a loučíme se s lesem

Cena: 3700 Kč

Cena se skládá z 1. příspěvku na ubytování a jídlo 2. platby za program

1. Příspěvek na ubytování a jídlo

 

víkend (pátek odpoledne - neděle dopoledne) 1800 Kč

Ubytování se bude řídit podle počasí a venkovní teploty. Pokud bude ještě babí léto, je možnost obývat samostatné a jednoduché mnišské cely, které jsou nevytápěné. Jinak bude dost prostoru v chalupě, kde budeme prostor sice sdílet, ale vzhledem k tomu, že naše skupina je komorní, tak bude pro každého  dostatek prostoru a soukromí.

Strava je vegetariánská (lze upravit dle případných výživových omezení či zaměření -  uveďte prosím v emailu při registraci). K přípravě jídel využíváme především suroviny v bio kvalitě, lokálně vypěstovanou zeleninu a ovoce, strava je chutná, pestrá a výživná. 

Příspevek na ubytování a jídlo prosím uhraďte na místě v hotovosti.

2. program - pátek - neděle 1900 Kč

Platbu za program uhraďte převodem na 2040839002/5500, VS 220930

​​​Přihlášení: info@pohybadech.cz

bottom of page