top of page

Jógové ústraní Dibbavána listopad 2016

16.11-20.11.2016

(přijet můžete na libovolný počet dní)

Přijměte pozvání na čtyřdenní jógové ústraní v meditačním centru Dibbavána u Mariánských lázní. Józe se budeme věnovat ráno a večer ásánovou praxí a v případě zájmu i přes den/večer (jógová filosofie, reflexe jógové praxe atd.). Toto jógové ústraní proběhne souběžně s meditačním ústraním, takže pokud budete mít zájem, můžete se také účastnit meditací (v sedě a/nebo v chůzi), které budou probíhat celý den.

Nabízím také možnost společného posezení nad texty z jógové filosofie (bude-li zájem přivezu některé texty ve více kopiích), prostor pro reflexi jógové praxe, povídání o filosofii jógy a individuální konzultace. Míra zapojení se do programu bude na Vás. Hlavním tématem pobytu je zklidnění, zpomalení, ponoření, ticho a spojení se sebou. Dibbavána je situovaná u lesa na kopci nad řekou, pobyt tak nabízí i možnost krásných vycházek po okolí. 

Program:

středa 19:30

Úvodní setkání spojené s představením programu, na jehož základě si můžete postavit svůj vlastní program v průběhu pobytu. Lehce se protáhneme a budeme věnovat pozornost dechu (zařadíme i lehkou pranajámu - dechové cvičení). 

čtvrtek – sobota 7.00-8.30

Vinjása jóga: probouzení vnitřního ohně

V této ranní lekci budeme pozvolna a s pozorností rozdýchávat a rozhýbávat tělo. Zařadíme některé klasické jógové krije a dechové techniky pro probuzení středu těla a zažehnutí vnitřního ohně (agni). Hlavní funkcí agni je přeměna potravy a vjemů na energii, jeho vyvážený stav značí dobře fungující imunitní systém. Jógové cvičení prohřívá tělo, probouzí energii a zklidňuje a osvěžuje mysl.

 

odpolední tématické lekce 17.00-18.30

Lekce budou kombinovat plynulé tempo jógových sekvencí s delšími výdržemi v pozicích, dechovými cvičeními a nejrůznějšími experimenty s pohybem, pozorností a vnímáním. Lekce budou uzavřeny relaxací s nástroji.

 

čtvrtek:  Prostor a ponoření

 

pátek: Smysly a počitky

 

sobota: Pozornost a uvolnění

 

neděle: Rytmus a rovnováha

Cena: 

Jóga: 1600 Kč celý pobyt  a 500 Kč/den

Meditace: pokud budete mít zájem se účastnit meditací, domluvíte se na místě s Petrem Bärtlem.

V Dibbaváně stojí 490 Kč ubytování a 3x denně vegetariánské jídlo/den, platí se na místě. 

Registrace: Podzimní jógové ústraní 

bottom of page