top of page

 

Individuální lekce pro seznámení s jógou 

lekce určená pro začátečníky, kteří chtějí získat úplné základy než začnou s domácí praxí či návštěvou veřejných kurzů.  Nabízím ji jako 3 hodinovku v celku, nebo 2x90, či 3x60 minut. Záleží jakému stylu učení dáváte přednost. 

Co se naučíte a co si odnesete:

- získáte představu o tom, které části těla potřebují podpořit (uvolnit, posílit)

- krátkou jednoduchou jógovou sestavu, která osloví celé tělo a obsahuje všechny směry pohybu páteře (sestavu dostanete k domácí praxi). Sestava bude uzpůsobená pro 

- základní techniky pro nalezení plného jógového dechu

- propojit pohyb a dech v jednoduchých sekvencích

​- základy relaxace

​Jednorázové/občasné konzultace praktikujícím studentům

Nabízím jednorázové/občasné konzultace těm, kteří mají svou samostatnou praxi a jednou za čas cítí potřebu probrat některé aspekty, které v jejím průběhu vyvstanou. Od úpravy praxe spojené s např. s těhotenstvím, nebo zraněním, může jít i o  nasměrování k většímu prohloubení pozic a provázání pohybu atd.

​​​Individuální lekce: soustavná a systematická práce

  • na pohybu, dechu, jejich koordinaci a na rozvoji pozornosti

Tato forma spolupráce je určená těm, kteří hledají systematickou podporu při budování a rozvíjení jógové praxe. Mohu Vás seznámit s aštanga jógou a uvést do první a druhé série, nebo Vám můžu vytvořit (v čase se proměňující) sekvenci jógových pozic - jemnou či silovější, podle toho, co od jógy potřebujete.

  • zaměřená na podporu při řešení obtíží fyzického i psychického rázu

Jóga je velmi nápomocná při vyrovnávání nejrůznějších tělesných dysbalancí, chronických bolestí zad, kloubů atd. Ovšem je velmi užitečná nejen při řešení zdravotních problémů fyzického rázu, její praxe ovlivňuje nervovou soustavu a cvičením a dechem můžeme pozitivně ovlivnit řadu obtíží jako je nespavost, těžké stavy mysli (deprese), úzkosti, tinitus atd. Při terapeutické práci s jógou využívám kromě jógové terapie také své zkušenosti ze somatické práce a z narativní terapie, přístupu pracujícího pomocí rozhovoru s příběhy, které vyprávíme o svých zkušenostech sobě i ostatním.

 

Do procesu řešení problémů se víc než vyplatí  přizvat tělo, naučit se být vnímavější k sobě samým, najít uvolnění místo napětí, pohyb místo strnulosti a nechat volně proudit emoce.  Pracuji s respektem k životní situaci a zkušenosti toho, kdo hledá podporu. Spíš než za expertku na problémy a  na život těch, se kterými pracuji,  se považuji za  pozornou a vnímavou posluchačku, která neustále hledá rovnováhu mezi empatií vůči tomu, čemu naslouchá a reflektujícím odstupem, díky němuž mohu klást nové otázky a účinně doprovázet na cestě k životu, který nebude určovaný problémem, který přijdete řešit.  Terapie se uskutečňuje v dialogu, je tvůrčím procesem, při kterém vznikají nové věci a zároveň je procesem, který se děje  mezi sezeními, v každodenním životě, kam si podněty a získané náhledy přenášíme a zkoušíme je uplatnit a prožít.

Pokud máte zájem o spolupráci, kontaktujte mě telefonicky či emailem.

info@pohybadech.cz

603897646

bottom of page