top of page

Jógové soustředění v  Dibbaváně 2017

30.6.-7.7.2017

Přijměte pozvání na letní jógové soustředění v meditačním centru Dibbavána u Mariánských lázní. Necháme se inspirovat ohnivou energií léta, energií, která chce ven a vzhůru. Jóga, letní krajina a ajurvédská strava.  Dibbavána je situovaná u lesa na kopci nad řekou, pobyt tak nabízí i možnost krásných vycházek po okolí. V docházkové vzdálenosti je také možnost koupání v krásném lomu, kde rostou lekníny:)

 

Budeme praktikovat  aštanga jógu na ranních majsúrových lekcích,  pustíme se i do dalších dechových a pohybových technik, které přispějí k prohloubení jógové praxe. Odpolední jógové dílny budou tématicky zaměřené. Program je postavený tak, abychom věnovali dostatek času józe a posunuli se v jógové praxi (odtud termín soustředění), zároveň ale zbyde dostatek volného času na regeneraci a klasické volnočasové radosti (procházky v lese,  čtení, lelkování).

Program

pátek 30.6. 19:30 - 21:00

Jemná vinjása

Úvodní setkání, jemnější jóga, při které se budeme věnovat pozorné práci s hrudníkem a rameny, dechu a před relaxací si dopřejeme krátkou thajskou masáž pro lepší uvolnění.

sobota - pátek
8:30 -10.00 Majsúr

Majsúr je tradiční způsob učení (se) aštanga jógy. Každý praktikuje ve svém tempu pod individuálním vedením učitelky. Pro účast na těchto lekcích není vlastní praxe nutná. Co je důležité – chuť to vyzkoušet. Je to výborná příležitost si zažít samostatné cvičení v kombinaci s energií celé skupiny. Do samostatné praxe budete uvedeni postupně a pozvolna, abyste si samostatné cvičení užili.
 

10:45-11:45 Dech, uvolnění a pozornost

Dech je pro jógovou praxi klíčový. Bez dobře vedeného dechu máme z fyzické praxe jen zlomek toho, co nám může poskytnout, je zásadním předpokladem prohlubování jógové praxe. V těchto lekcích se budeme zaměřovat na rozvíjení plného jógového dechu, budeme pracovat s některými taoistickými dechovými technikami, které prohlubují pozornost k dechu a vyzkoušíme a prohloubíme i některé techniky pranajámy (nádi šódhana, kapalabáthí). Zároveň budeme pracovat s pozorností a hlubokým uvolňováním těla.


17:00-19:00 Jógová dílna (tematicky zaměřené bloky) Každý den v podvečer se sejdeme a budeme kutit a experimentovat kolem konkrétních témat. Další den vždy bude prostor vyzkoušet nově nabyté zkušenosti v samostatné praxi.
Témata: vinjása - dynamické přechody mezi pozicemi, rovnováha, otevírání ramen a hrudníku - záklony, střed těla, pánev a pánevní dno

20.30- 21.30 Posezení a povídání o józe (jógová filosofie, rozvíjení praxe, cvičení a bolest, každodennost a jóga atd. - témata se budou vynořovat v průběhu cvičení, konkrétní náplň dle zájmu a témat, která jsou živá). Můžeme si pustit i nějaký dokument, nebo zkouknout nějakou zajímavou jógovou praxi.
 

Volná odpoledne lze využít na procházky, odpočinek, lelkování, chúzi po slacklajně, nebo na akrojógu.

Program končí v pátek 7.7. ve 14 hodin obědem, páteční program bude upravený, dopolední lekce "Dech, uvolnění a pozornost" bude prodloužená a proběhne v čase 11:00-13:00.

Cena:

Na jógové soustředění jste vítáni na celý týden. Je ale možné se připojit na libovolný počet dnů. Můžete vzít také necvičící doprovod.

Příspěvek na ubytování a jídlo (3x denně vegetariánská strava) - hradí se přímo v Dibbaváně

2700Kč/týden

1200 Kč /víkend

490 Kč ubytování a strava/den

Cena za lekce jógy

2500 Kč/týden

1200 Kč/víkend

500 Kč/den

 

​Přihlášení: Letní jógové soustředění v Dibbavaně

bottom of page