top of page

Letní jógové soustředění  v Dibbavaně.

středa - neděle 11.-15.7.2018

lze přijet na libovolný počet dní

Přijměte pozvání na letní jógové soustředění v meditačním centru Dibbavána u Mariánských lázní. Necháme se inspirovat energií  léta v jeho plnosti. Teplo, světlo, vůně i zvuky léta nás zvou k tomu vnést víc hravosti a lehkosti do pohybu i každodenního života.

​Jóga, dýchání, krajina a vegetariánská strava.  Dibbavána je situovaná u lesa na kopci nad řekou, pobyt tak nabízí možnost krásných vycházek po okolí.

Program je postavený tak, abychom věnovali dostatek času józe a posunuli se v jógové praxi (odtud termín soustředění), zároveň si dopřejeme také volný čas na klasické volnočasové radosti (procházky v lese, koupání, čtení, lelkování).

PROGRAM

středa  11.7. 19:30 - 20:45

Jemná vinjása

Úvodní setkání, jemnější jóga, při které se naaladíme na místo, kde budeme trávit čas, na své tělo a pocity. V jemné vinjáse uvolníme tělo i mysl. Lekci uzavřeme kratší vedenou meditací a delší relaxací. Tato lekce bude uzemňujícím prologem k rovnovážným dílnám v následujících dnech.

čtvrtek 12.7. - sobota 14.7.
8:30 - 10.00 Majsúr

Majsúr je tradiční způsob učení (se) aštanga jógy. Každý praktikuje ve svém tempu pod individuálním vedením učitelky. Pro účast na těchto lekcích není vlastní praxe nutná. Co je důležité – chuť to vyzkoušet. Je to výborná příležitost si zažít samostatné cvičení v kombinaci s energií celé skupiny. Do samostatné praxe budete uvedeni postupně a pozvolna, abyste si samostatné cvičení užili.
 

​10:45-12:00 Dech - ponoření, uvolnění  a pozornost

Dech je pro jógovou praxi klíčový. Bez dobře vedeného dechu máme z fyzické praxe jen zlomek toho, co nám může poskytnout. Budeme rozvíjet plný jógový dech a hledat způsoby, jak využít dech k větší lehkosti či uzemnění.  Vyzkoušíme a prohloubíme i některé techniky pranajámy (nádi šódhana, kapalabáthí). Zároveň budeme pracovat s pozorností a hlubokým uvolňováním těla.

17:30-19:00 Jógová dílna na téma rovnováha 

Odpolední jógové dílny budeme věnovat hledání vztahu se zemí, budeme využívat váhu, těžiště a oporu pro navázání živého vztahu se zemí a hledání rovnováhy, ale také  pro hlubokou regeneraci a svobodné ponoření se do sebe.

20:30 - 21:15  Posezení nad jógovou filosofií, reflexe praxe, otázky, sdílení

Neděle

9:00-10:30 Majsúr

11:15-13:30 Dech, uzemnění a ponoření

Tato lekce bude oproti sobotní obsahovat navíc  meditaci a prodlouženou vedenou relaxaci s nástroji.

 

Cena:

Příspěvek na ubytování a jídlo 

hradí se přímo v Dibbaváně v hotovosti

celý pobyt středa - neděle 2200 Kč

1700 Kč /víkend

600 Kč/den

lekce jógy

celý pobyt: 2200 Kč
1700 Kč /víkend

600 Kč/den

​Přihlášení: info@pohybadech.cz

 

bottom of page