top of page

ČCHI-KUNG
SÉRIE LEKCÍ PRO VITALITU A ZOTAVENÍ 
úterý 9.15-10.15
12.3.-30.4.2024
Dancelab, U Zvonařky 9, Vinohrady

Circle, Triangle, Square, Sengai Gibon (1751–1837)
The Universe

 

 

Čchi prožíváme na individuální úrovni  jako vitalitu a zároveň je to pojem označující živoucí sílu, která je přítomná všude. Můžeme si ji všimnout v pohybu vody nebo listí v korunách stromů. Čchi je základní hybnou silou růstu, zrání i rozkládání. 

Čchi-kung je systém pohybových sekvencí, postojů, práce s dechem a myslí, který vznikl v Číně.  Praktikování čchi-kungu podporuje vitalitu a rovnováhu organismu. Cvičení se zaměřuje na pohyblivost kloubů, pružnost páteře, ale i na posílení/ uvolnění měkkých tkání (svaly, fascie, orgány). Důležitou součástí čchi-kungu je práce s pozorností a dechem. 

 

Čchi-kung nahlíží člověka celostně, provázaného s životním prostředím. To se v praxi promítá především ve variabilitě cvičení, které odráží roční cykly a provádí nás tak přechody mezi jednotlivými obdobími, které jsou pro organismus zátěží.  

V kurzu se seznámíte se základy čchikungu v systému Orel v hnízdě. Osvojíte si úvodní pohybovou sekvenci, čchi-kungový postoj a základy práce s dechem a myslí. Pravidelná praxe čchi kungu rozvíjí vnímavost k vlastnímu tělu, přináší zklidnění mysli a obnovuje vitalitu organismu. 

KURZOVNÉ - 2000Kč (osm lekcí, 250kč/lekce)

Místo v kurzu je rezervované po uhrazení kurzovného

registrace: info@pohybadech.cz

bottom of page