DECHOVÁ DÍLNA
PRO VŠECHNY

Dechová dílna

semář určený pro všechny, kdo se chtějí blíže seznámit se svým dechem

Dechový vzorec je stejně jedinečný jako otisky prstů či způsob chůze. Náš osobní dechový vzorec zaznamenává všechna naše stažení a uvolnění, nerovnováhy i napětí a zrcadlí je v rytmu, kvalitě a otevřenosti dechu. Odráží tedy i to, jak se vztahujeme k sobě samotným a ke světu okolo nás.

 

Běžné dechové vzorce většiny z nás jsou rigidní: dýcháme většinou mělce, nevyužíváme pro dýchání dostatečně břišní dutinu ani práci břišních svalů, nedopřáváme bránici dostatečný prostor pro pohyb.

Běžně se nadechneme 14 - 18 krát za minutu. Co ale o svém dechu víme? Tento seminář je určen pro všechny, kdo se chtějí blíže seznámit se svým dechem.

​Na semináři se budeme věnovat přirozenému a volnému dechu. Prozkoumáme vlastní dechové vzorce a ukážeme si, jak do těla začít pozývat plný a volný dech.

 

Vzduch, který nadechujeme, jde samozřejmě pouze do plic, ovšem respirační vlna, která vzniká svalovou souhrou hlavních i pomocných dýchacích svalů, může ovlivnit celý organismus. Pohyb dechu v těle tak můžeme popsat jako pulsování, vlnu či plynutí. Přijďte se volně nadechnout a vydechnout!

V současné době není vypsaný žádný termín. Seminář pravidelně opakuji, pokud máte zájem o informaci až bude vypsaný, nebo v případě zájmu o individuální lekci, mi napište na info@pohybadech.cz.

© 2019 www.pohybadech.cz | info@pohybadech.cz | Alice Červinková | +420 603897646