top of page
happy-woman-sits-on-the-floor-with-open-
DECHOVÁ DÍLNA
PRO VŠECHNY

Dechový vzorec je stejně jedinečný jako otisky prstů či způsob chůze. Náš osobní dechový vzorec zaznamenává všechna naše stažení a uvolnění, nerovnováhy i napětí a zrcadlí je v rytmu, kvalitě a otevřenosti dechu. Odráží tedy i to, jak se vztahujeme k sobě samotným a ke světu okolo nás. Běžné dechové vzorce většiny z nás jsou rigidní: dýcháme většinou mělce, nevyužíváme pro dýchání dostatečně břišní dutinu ani práci břišních svalů, nedopřáváme bránici dostatečný prostor pro pohyb.

více zde

sobota 20.3.   9.30 - 11.30             

neděle 21.3. 18:00 - 20:00                                                                                             

                                                                    ONLINE

rotace navijeni odvijeni vychozi_otevřen

Seminář je zaměřený na vytvoření prostoru v oblasti hrudníku a ramenních kloubů. Pomocí ideokinezie, pohybu a dechu rozhýbeme hrudní koš. Vezmeme ho do záklonů a rotací.

 

 

více zde

SOBOTA 28.3. 10:00-12.00                            ONLINE

meduza jako drak.jpg

Záměrem seminářů je probudit a uvolnit tři klíčová místa v těle: bránici, bedro-kyčelní svaly (psoas) a pánev. Spojení práce s pozorností, pohybem, dechem a hlasem působí blahodárně na nervový systém a vede k hlubším formám uvolnění, které občerství celý organismus.


Skrze jednoduchá cvičení se zaměříme v prvním ze seminářů na bránici a hrudní koš a v druhém ze seminářů na bedro-kyčelní svaly a pánev. Kromě pozornosti nás bude navádět dech, hlas, pohyb a zapojíme také ideokinesii, tedy přístup, který pracuje s představami a obrazy, které podporují procítění určité části těla.

více zde

V tuto chvíli není vypsaný žádný termín

                                                                ONLINE      

bottom of page