top of page

Jóga pro mě představuje způsob, jak komplexně pracovat s tělem a myslí,  jak rozšiřovat vědomí - a ne nutně do vesmíru, ale třeba do lopatek nebo až do konečků prstů.  .

Jóga, kterou praktikuju a předávám je inspirovaná a nasycená poznatky

a prožitky, které jsem objevila nejen při studiu jógy, ale také při studiu současných somatických přístupů a čchikungu. Z mé zkušenosti má vědomě vedený pohyb a dech samoléčebné účinky na lidský organismus a těší mě být průvodkyní svým studentům a studentkám na jejich cestě k pohybu bez úsilí, volnému dechu a lehké mysli.

Čerpám z principů přirozeného pohybu a dechu, vývojových vzorců,

​​Laban/Bartenieff Movement Analysis, Body Mind Centering (BMC),  Feldenkraisovy metody a ideokineziologie. Všechny tyto školy spojuje  somatický přístup, to znamená, že staví na inteligenci lidského těla, berou do hry nervový systém a neoddělují tělo a mysl, ale naopak hledají, jak se vrátit k jejich propojenému fungování.

Mým záměrem je:

​- podpořit takovou pohybovou praxi, která rozvíjí pohybové možnosti konkrétního člověka (síla, rozsah pohybu, vnímání pohybu, koordinace).
​- představit pohyb jako přirozenou součást nás samotných a jógu jako jeden ze smysluplných systémů, jak se hýbat a zklidňovat mysl.

​- posvítit si na úzké propojení mezi pohybem a nervovým systémem

​Když probudíme tělo skrz zkušenost a pozornost a ne skrz mechanický procvičovací přístup, tak jógové pozice a pohyb i dech spíše zakoušíme než provádíme.

bottom of page