Pohyb, dech a meditace
hospitál Kuks
jaro 2021 (termín bude upřesněn v lednu)

"I would like to decorate this silence, but my house grows only cleaner and more plain."

(Linda Gregg, Winter Love)

sochy-kuks-95cs-5.jpg

Advent - těch několik týdnů převahy tmy nad světlem má velkou sílu, která nás může zavést víc do klidu a k sobě. Můžeme využít ztišení a zklidnění přírody k objevování klidu a ticha v sobě. Stejně tak si ale můžeme užít pohyb na pozdně podzimním rozfoukaném vzduchu a třeba i slunci. 

Přijměte pozvání ponořit se na začátku tohoto období do přírody i architektury v prostředí těžko slovy postižitelného Kuksu.  Barokní lázně, do jejichž půdorysu i jednotlivých staveb a soch je vepsáno nespočet barokních sdělení o uspořádání světa. Nepůjde nám ani tak o noření se do historie nebo estetiky jako spíš o to nechat na sebe prostředí působit, nechat se prostoupit jistým druhem atmosféry, nechat se podpořit v ponoření se do sebe.

​Soustředění je zaměřené na pohyb a pohroužení. Hýbat se budeme na jógové podložce i venku, v přírodě. K sobě půjdeme také skrze dechová, meditační a relaxační cvičení. Program je postavený tak, abychom trávili vyváženě čas pohybem a spočinutím.

 

​Program začne v pátek v 19.00 a skončí v neděli obědem. V pátek proběhne jeden blok, v sobotu tři a v neděli dva bloky. Časový harmonogram bude upřesněn.

 

Cena se skládá z ceny za ubytování a z platby za lekce:

Ubytování:  1000  Kč zahrnuje dvě noci v hospitalu, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a společnou kuchyňkou.

 

​​lekce jógy a meditace (6 bloků, 10 hodin výuky): 1800 Kč

hradí se převodem, bližší info dostanete po přihlášení.

 

​​​Přihlášení: info@pohybadech.cz

Strava

Protože bude po hlavní sezóně, jídlo hospital nenabízí, stravovat se budeme ve vesnici. Počítám, že domluvím nějaké vegetariánské menu v jedné z restaurací ve vesnici pro ty, kdo budou mít zájem. Jinak si dáte, na co budete mít chuť:) 

Cesta:

Busem nebo vlakem, poud pojedete autem, nebo byste měl/a zájem o spolujízdu, napište to prosím do registračního emailu, propojím vás.