top of page

Babí léto: pohyb a dech pro uzemnění a vyživení

pátek 28.8. - neděle 30.8.

Přijměte pozvání na pohybový a dechový víkend na konci srpna. Tématem tohoto období je uzemnění a vyživení a to budeme hledat v pohybu i dechu, v jógových pozicích i meditaci. Zajímat nás bude práce s těžištěm a gravitací, zvláštní pozornost budeme věnovat chodidlům a středu těla.

Soustředění se bude konat v západních Čechách, v centru Dibbavana, což je vlastně typická chalupa upravená tak, že dobře funguje jako centrum pro společné cvičení a meditaci a zároveň jste prostě na chalupě: zápraží, bývalý kozí chlívek porostlý psím vínem, bylinky,  plaňkovej plot. Dibbavana je situovaná na kraji malé vesnice u lesa, na kopci nad řekou. Je zasazená v malebné krajině a samo místo má silnou atmosféru. Cvičí se v prostoru zbudovaném z bývalého seníku, na dřevěné podlaze s výhledem na les a do zahrady.

Pátek

18.30 - 20.00

Úvodní lekce k tématu uzemnění a vyživení

Sobota

8.30 - 10.00 Ranní praxe

začneme společným úvodním rozhýbáním a rozdýcháním a pak bude následovat samostatná praxe.

11.-12.00 Explorace I. střed těla a výživa pohybem, dechem a pozorností

16.30-17.30 Explorace II. (pokud bude teplo, tak venku) - uzemnění - chodidla a střed těla v pohybu - rovnováha

20.00-21.30 Večerní praxe - zklidnění, uvolnění a meditace

Neděle

9.30 - 12.00

pohybová a dechová dílna na téma uzemnění a vyživení

workshopovým způsobem budeme kotvit a rozvíjet probíraná témata

 

 

Cena: 

jídlo a ubytování  (platí se na místě v hotovosti) 1800 Kč

lekce: 1800 Kč 

Registrace:

Register via email: info@pohybadech.cz

Ubytování

Ubytovat se můžete buď v jednoduchých mnišských celách, v přístavku u velké meditační místnosti nebo uvnitř chalupy ve sdílených pokojích, případně si lze přivézt a na zahradě rozbít stan. Ubytování je jednoduché. Strava vegetariánská (lze upravit dle případných výživových omezení či zaměření -  uveďte prosím v emailu při registraci). 

 

Cesta:

​Meditační centrum je situované na konci vesnice v krásné krajině západních Čech blízko Plané u Mariánských lázní. Do Plané se lze dostat přímým vlakem z Prahy,  případně můžeme sdílet místa v autech - pokud auto budete brát, nebo máte zájem o spolujízdu, tak dejte vědět v přihlášce.

bottom of page