top of page
Pohybové a dechové soustředění s jógou v meditačním centru Dibbavana u Mariánských lázní
17.-21.července 2019 (lze přijet na libovolný počet dní)

Napojte se na ohnivou a zemitou energii léta a přijměte pozvání na letní jógové soustředění v meditačním centru Dibbavana, kde pořádám každoročně letní jógová soustředění od roku 2015.

​Soustředění je zaměřené především na jógu, ale pustíme se i do dalších dechových a pohybových technik, které přispějí k prohloubení vnímavosti k vlastnímu tělu, pohybu a dechu. Program je postavený tak, abychom věnovali dostatek času praxi (odtud termín soustředění), zároveň ale zbyde dostatek volného času na odpočinek a prázdninová potěšení jako je koupání v lomu, slackline, čtení, procházky v lese, lelkování atd.

Dibbavana je vlastně typická chalupa upravená tak, že dobře funguje jako centrum pro společné cvičení a meditaci a zároveň jste prostě na chalupě: zápraží, bývalý kozí chlívek porostlý psím vínem, bylinky,  plaňkovej plot. Dibbavana je situovaná na kraji malé vesnice u lesa, na kopci nad řekou. Je zasazená v malebné krajině a samo místo má silnou atmosféru. Cvičí se v prostoru zbudovaném z bývalého seníku, na dřevěné podlaze s výhledem na les a do zahrady.

Program

Středa:

19:00 - 20:00 Restorativní jóga

Čtvrtek - Sobota

Ráno je možnost samostatné meditace v meditační místnosti. Od 7.30 se podává čaj.


8:15-9.45 Individuální praxe ve skupině (v aštanze majsúr) Každý praktikuje jógu ve svém tempu pod individuálním vedením. Pro účast na těchto lekcích není vlastní praxe nutná. Co je důležité – chuť to vyzkoušet. Je to výborná příležitost si zažít samostatné cvičení v kombinaci s energií celé skupiny. Do samostatné praxe budete uvedeni postupně a pozvolna, abyste si samostatné cvičení užili.
 

10:45-12:00 Dech, uvolnění a pozornost

Tento čas věnujeme dechu, relaxačním i meditačním technikám.


17:00-18:30 Jógová dílna (tematicky zaměřené bloky) Každý den v podvečer se sejdeme a budeme experimentovat a objevovat kolem konkrétních témat. Další den vždy bude prostor vyzkoušet nově nabyté zkušenosti v samostatné praxi.

20.30- 21.30 Večerní program: v případě zájmu se můžeme večer věnovat otázkám, které vyvstanou v rámci deního cvičení, jógové filosofii, historii jógy, můžeme si pustit nějaký film o józe, nebo zkouknout zajímavou jógovou praxi, posedět nad knihami o józe, které každoročně v hojném počtu vozím na soustředění a jsou volně k dispozici. Prostě koná se v případě zájmu nad tématy, která jsou nějak živá.

Něděle

 9:00-10:00   Individuální praxe ve skupině

10:00-12:00 Dechová dílna a závěrečná meditace a relaxace

Cena:

Cena se skládá z příspěvku na ubytování a jídlo a z platby za jógové lekce:

Příspěvek na ubytování a jídlo 

hradí se přímo v Dibbaváně v hotovosti

celý pobyt středa - neděle 2400 Kč

čtvrtek - neděle 2100

pátek - neděle 1800 Kč

Ubytovat se můžete buď v jednoduchých mnišských celách, v přístavku u velké meditační místnosti nebo uvnitř chalupy ve sdílených pokojích, případně si lze přivézt a na zahradě rozbít stan. Ubytování je jednoduché. Strava vegetariánská (lze upravit dle případných výživových omezení či zaměření -  uveďte prosím v emailu při registraci). 

lekce jógy

celý pobyt: 2400 Kč

čtvrtek - neděle 2100

pátek - neděle 1800 Kč

V případě, že je pro Vás cena vysoká, ale přejete si jet, přihlašte se a domluvíme se na možnostech výpomoci v průběhu soustředění.

 

​​​Přihlášení: info@pohybadech.cz

 

bottom of page