Dechový vzorec je stejně jedinečný jako otisky prstů či způsob chůze. Náš osobní dechový vzorec zaznamenává všechna naše stažení a uvolnění, nerovnováhy i napětí a zrcadlí je v rytmu, kvalitě a otevřenosti dechu. Odráží tedy i to, jak se vztahujeme k sobě samotným a ke světu okolo nás. Běžné dechové vzorce většiny z nás jsou rigidní: dýcháme většinou mělce, nevyužíváme pro dýchání dostatečně břišní dutinu ani práci břišních svalů, nedopřáváme bránici dostatečný prostor pro pohyb.

 

Běžně se nadechneme 14 - 18 krát za minutu. Co ale o svém dechu víme? Tento seminář je určen pro všechny, kdo se chtějí blíže seznámit se svým dechem.

 

 

Budeme se věnovat přirozenému a volnému dechu. Prozkoumáme vlastní dechové vzorce a ukážeme si, jak do těla začít pozývat plný a volný dech. Vzduch, který nadechujeme, jde samozřejmě pouze do plic, ovšem respirační vlna, která vzniká svalovou souhrou hlavních i pomocných dýchacích svalů, může ovlivnit celý organismus. Pohyb dechu v těle tak můžeme popsat jako pulsování, vlnu či plynutí. Přijďte se volně nadechnout a vydechnout!

© 2019 www.pohybadech.cz | info@pohybadech.cz | Alice Červinková | +420 603897646