top of page
Ekosomatický retreat
Neposlušná těla a potíže s klimatickou krizí

Alice Červinková a Alžběta Wolfová
5. -11.8.2024
lze přijet na libovolný počet dnů/na víkend

Trápí nás rozdělování společnosti, lidí a přírody, těla a mysli a zároveň jsme přesvědčené, že právě jejich provázání je klíčem k důstojnému spolu-bytí. Také máme pocit, že nám poslušná těla současnému společenskému ne-pořádku z klimatické krize příliš nepomohou. Máte to podobně? Pojďte s námi objevit, jak se můžeme smysluplně vztahovat k nám samotným, naší tělesnosti, dalším lidem a okolnímu prostředí!

 

V rámci pobytu se budeme věnovat kultivaci vztahu k vlastním tělům a okolnímu prostředí. Na základě třech každodenních setkání (ranní pohybová lekce, odpolední workshop v přírodě a večerní integrační střetávání) se zaměříme na:

  • budování sebe-vědomí těl

  • rozpoznávání jejich potřeb v souladu s dynamicky se proměňujícím okolním prostředím 

  • rozvíjení fyziologických pohybových a dechových vzorců 

  • objevování a zužitkování toho, co nás spojuje s i vyčleňuje z okolního prostředí 

  • kultivace síly i jemnosti pohybu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Místo bude upřesněno, bude to ale jistě místo s dobrou atmosférou a krásnou přírodou okolo, strava vegetariánská 

Program bude celodenní, i když zůstane i dostatek volného času k bytí o samotě a lelkování

Kurzovné: 6500 Kč (1200/den)

Pobyt: 5700 kč  (ubytování a plná penze, vegetariánská strava) 950Kč/den

součástí pobytu bude i několik hodin práce v rámci areálu, jednak podpoříme komunitní prostor a také jsme tak získali slevu na ubytování a stravu.

pro předběžnou registraci či další otázky pište na info@pohybadech.cz

Alžběta Wolfová má doktorát ze sociokulturní antropologie. Ve své odborné praxi se zaměřuje na provázání tělesnosti a životního prostředí, např. skrze zkoumání budování ekologických těl. Své odborné poznatky z výzkumu ájurvédy v České republice, sociálních nerovností, ale i metody tzv. auto-etnografie či výuky antropologie těla, alternativních medicín, zúčastněného pozorování v rámci kurzu proměňuje na sérii workshopů. Na workshopech se budeme pohybovat od prozkoumávání toho, jak je vnímání okolního prostředí zakotvené v našich vlastních tělech po kultivaci smyslové percepce a pozorování okolí tak, abychom poznatky mohly*i zužitkovat k smysluplnému každodennímu zacházení se sebou sama. 

dibbavana23_DH_11.jpg
bottom of page