top of page

Prožitková anatomie a aštanga jóga: páteř

jaro 2020, od 2.4. online

čtvrtek 17:45 - 19:15

pokud máte zájem se 2.4. připojit, napište na info@pohybadech.cz a zašlu vám link. Tato úvodní lekce kurzu je zdarma, přispět můžete dobrovolným příspěvkem.

„Páteř si hoví v pánvi tak jako člověk v houpacím křesle. Její dva protilehlé konce, vtělené do pánve a do hlavy, dělají z páteře živoucí střed, který začleňuje člověka do jeho gravitačního prostředí, chabě, dobře nebo adekvátně, podle toho“ Ida Rolf


Tento kurz je určený všem, kdo mají zájem o hlubší vhled do principů pohybu, zúčastnit se mohou zvídaví začátečníci i pokročilí praktikující. Tématem kurzu je páteř.


Anatomii si můžeme představit jako suchou disciplínu, tlustá skripta a obrázky s latinskými popisky. Pokud spojíme anatomii s prožitkem, tzn. necháme se vést prožitkem, ale zároveň zkoumáme své tělo zevnitř pomocí jednoduchých cvičení a pozornosti, otevře se nám celá nová perspektiva vnímání vlastního těla a cvičení jógy.


Při praxi dynamické jógy je obtížné zaměřit pozornost k subtilnějším aspektům pohybu a tak snadno přeneseme do cvičení nejrůznější dechové a pohybové stereotypy z každodenního života. Tento kurz vás hravou formou provede základními anatomickými a biomechanickými principy pohybu.

Při prožitkové anatomii se budeme opírat o ideokinezii, tedy metodu, která spojuje představivost a prožitek s principy fyziologického nastavení těla ve výdrži i v pohybu, průpravné a uvolňovací a dechové techniky. Kurz je určený pro všechny stupně pokročilosti, u každé probírané pozice představím přípravné a plné verze.

 

pánev a motýl.jpg
bottom of page