top of page

Ranní aštanga: na vlně dechu  

středa 7:15 - 8:15

leden - březen

 

Tradičně se aštanga praktikuje ráno, dynamické cvičení rozproudí v těle energii a látkovou výměnu a propojení pohybu a dechu přispěje ke klidné a vyrovnané mysli.

Hlavní osou kurzu je souběžné hledání stability a lehkosti v pozicích i v pohybu (vinjása) a vědomá práce s dechem. Lekce otevíráme cvičením, které probudí tělo a dech a pak přecházíme k pozdravům slunci a dalším pozicím. Studenti si postupně osvojují samostatné cvičení pozdravů slunci, které si tak mohou přizpůsobit svým individuálním možnostem a postupně rozvíjet a prohlubovat ve svém tempu.


Aštanga jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům aštanga jógy jsou tyto výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly účinek na celý organismus.
Aštanga jóga je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích jógových pozic - v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Aštanga jóga vede k dosažení tělesné rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

Na lekce je možné přijít i jednotlivě, cena jednotlivé lekce je 190 kč.

bottom of page