top of page
Pohybové a dechové soustředění s jógou v meditačním centru Dibbavana u Mariánských lázní
26.- 31. července 2022 (lze přijet na libovolný počet dní)

Napojte se na ohnivou a zemitou energii léta a přijměte pozvání na letní jógové soustředění v meditačním centru Dibbavana, kde pořádám každoročně letní jógová soustředění od roku 2015.

​Soustředění je zaměřené především na jógu, ale pustíme se i do dalších dechových a pohybových technik, které přispějí k prohloubení vnímavosti k vlastnímu tělu, pohybu a dechu. Program je postavený tak, abychom věnovali dostatek času praxi (odtud termín soustředění), zároveň ale zbyde dostatek volného času na odpočinek a prázdninová potěšení jako je koupání v lomu, slackline, čtení, procházky v lese, lelkování atd.

Dibbavana je vlastně typická chalupa upravená tak, že dobře funguje jako centrum pro společné cvičení a meditaci a zároveň jste prostě na chalupě: zápraží, bývalý kozí chlívek porostlý psím vínem, bylinky,  plaňkovej plot. Dibbavana je situovaná na kraji malé vesnice u lesa, na kopci nad řekou. Je zasazená v malebné krajině a samo místo má silnou atmosféru. Cvičí se v prostoru zbudovaném z bývalého seníku, na dřevěné podlaze s výhledem na les a do zahrady.

Program

Úterý:

V Dibbaváně se začneme scházet odpoledne, oficiální program začne v 19 hodin, pokud ale můžete dojet dřív, tak se společně rozhýbáme už v 16 hodin.

16:00 - 17:00 Přirozený pohyb - lekce v lese

19:00 - 20:30 Představení programu, přivítání, lekce jemné jógy 

Středa - Sobota

Ráno je možnost samostatné meditace v meditační místnosti. Od 7.30 se podává čaj.


8:15-9.45 Individuální praxe ve skupině (v aštanze majsúr) Každý praktikuje jógu ve svém tempu pod individuálním vedením. Pro účast na těchto lekcích není vlastní praxe nutná. Co je důležité – chuť to vyzkoušet. Je to výborná příležitost si zažít samostatné cvičení v kombinaci s energií celé skupiny. Do samostatné praxe budete uvedeni postupně a pozvolna, abyste si samostatné cvičení užili. Typ a náročnost cvičení zvolíme podle vašich potřeb a chuti.
 

10:45-12:00 Dech, uvolnění a pozornost

Tento čas věnujeme dechu, relaxačním i meditačním technikám.


17:00-18:30 Jógová dílna (tematicky zaměřené bloky) Každý den v podvečer se sejdeme a budeme experimentovat a objevovat kolem konkrétních témat. Další den vždy bude prostor vyzkoušet nově nabyté zkušenosti v samostatné praxi.

20.30- 21.30 Večerní program: v případě zájmu se můžeme večer věnovat otázkám, které vyvstanou v rámci deního cvičení, meditaci, jógové filosofii, historii jógy, thajské masáži, můžeme si pustit nějaký film o józe, nebo zkouknout zajímavou jógovou praxi, posedět nad knihami o józe, které každoročně v hojném počtu vozím na soustředění a jsou volně k dispozici. Prostě koná se nad tématy, která jsou nějak živá a vyvstanou na místě. 

Něděle

 9:00-10:15   Individuální praxe ve skupině

10:45-12:15 Dechová dílna a závěrečná meditace a relaxace

Cena:

Cena se skládá z 1. příspěvku na ubytování a jídlo a  2. platby za jógové lekce:

1. Příspěvek na ubytování a jídlo  -  přijet můžete na libovolný počet dní, kdykoliv v průběhu týdne přijet a odjet, cenu spočítáme od počtu nocí a snězených jídel.

hradí se přímo v Dibbaváně v hotovosti

celý pobyt úterý - neděle 3750Kč (400 Kč/noc a sál + 350 Kč/jídlo na den)

víkend (pátek odpoledne - neděle dopoledne) 1900 Kč

Ubytovat se můžete buď samostatně v jednoduchých mnišských celách, které jsou v přístavku u velké meditační místnosti nebo uvnitř chalupy ve sdílených pokojích, k dispozici bude zřejmě i jedna maringotka na zahradě, případně si lze přivézt a na zahradě rozbít stan. Ubytování je jednoduché. Strava vegetariánská (lze upravit dle případných výživových omezení či zaměření -  uveďte prosím v emailu při registraci). K přípravě jídel využívám především suroviny v bio kvalitě, strava je pestrá a bohatá na bílkoviny.

2. program - jóga, somatika, práce s dechem a hlasem

hradí se dopředu převodem, slouží jako rezervace místa na pobyt.

celý pobyt:  3825 Kč (770 Kč/den)

pátek - neděle 1900 Kč

V případě, že je pro Vás cena vysoká, ale přejete si jet, přihlašte se a domluvíme se na možnostech výpomoci v průběhu soustředění.

 

​​​Přihlášení: info@pohybadech.cz

 

bottom of page